Dovoz kokosových sítí - rohoží, geotextílií


Mimo návrhů a realizací přírodních koupacích jezírek s regenerační zónou, zahradních jezírek, potůčků, kaskád a vodních biotopů se společnost AGAU TRADE s.r.o.  věnuje přímému dovozu přírodních kokosových rohoží (chcete-li geotextílií resp. kokosových sítí).

 

Nabízíme tak trhům České republiky, Slovenska a Německa 100% přírodní - tkané rohože z kokosového vlákna v hmotnostních typech 400 g/m2, 700 g/m2 a 900 g/m2, v dostatečném množství v řádech tisíců metrů čtverečních a za velmi příznivé ceny.


   Typ KS 400                                   Typ KS 700                                   Typ KS 900
 

Dále nabízíme doplňkový program v podobě 100% přírodních výrobků z kokosových vláken, které nacházejí stále více uplatnění při pěstování domácích pokojových rostlin, ale i v zahradě. Jedná se o kokosové terče a kokosové provázky.


   Terč 15 cm                             Terč 22cm                                   Provázek tl. 3mm

 

Jak jednoduše nakupovat?

- případě Vašeho zájmu o dodávku přírodních kokosovových rohoží (geotextílií) v řádech metrů/rolí využijte tento náš jednoduchý e-shop.

- případě poptávky velkého množství rohože (geotextílie) nás prosím kontaktujte přímo na tel: +420 777 333 301 nebo e-mailu: agau@agau.cz

 

Váháte nás s důvěrou oslovit?
Pomůžou k Vaší případné jistotě informace, že:

- společnost AGAU TRADE s.r.o. existuje na trhu od roku 1995 a po celou dobu své existence se věnuje obchodní činnosti;

- v oblasti budování přírodních koupacích jezírek jsme jedni z pionýrů v České republice, první zkušenosti jsme získali  v zahraničí, zejména v Německu;

- i když se cítíme slušně vzdělaní, i tak se dlouhodobě učíme novým věcem, ale snažíme se vzdělávat i jiné, například jednotným přístupem nebo vlastní oborovou literaturou;

- máme desítky let vlastní praxe v zahraničním obchodu a ve službách, na pozicích vrcholového managementu a expertů;

- dbáme na otevřenou a efektivní komunikaci se zákazníkem. Komunikovat dokážeme ve čtyřech světových jazycích;


Instalace kokosové geotextílie na svahu

Tento postup je jednotný pro TYP 400, 700 a 900:
 • povrch svahu se základní vrstvou živné půdy srovnejte a aplikujte požadované osivo;
   
 • nad horní hranou svahu vykopejte rýhu. Vznikne tak lože pro založení geotextílie (viz. Obr. Svah - horní zakončení");
   
 • do takto připraveného lože upevněte pomocí dřevěných kolíků nebo železných skob vrchní horní okraj kokosové sítě;
   
 • upravte počet fixačních kolíků nebo skob podle sklonu svahu! Volte odstupy 30 až 160 cm;
   
 • následně kokosovou síť rozbalte a rozviňte ji volně po svahu dolů;
   
 • další pás pokládejte s překryvem min. 10 cm přes již položený pás geotextilie;
   
 • každé překrytí kokosových geotextilií je nutno zajistit přitlučením kolíků do země;
   
 • doporučuje se zatloukat doplňkové fixační kolíky šachovnicovitě v hustotě přibližně 1 kolík na m2
  (hustota kolíků opět závisí na sklonu svahu, s nárůstem sklonu roste i počet kolíků)
   
 • spodní okraj sítě upevněte opět do mělké prohlubně (rýhy). Doporučujeme konce opět fixovat kolíky nebo např. kamenným záhozem; (viz. Obr. "Svah - Dolní zakončení")
   
 • pro efektivní ozelenění svahu je důležité zajistit kontakt sítě s povrchem půdy;
   
 • při horizontálním způsobu pokládky sítě je doporučováno aplikovat větší přesah pásů kokosové sítě (30-50cm je ideálních)
   
 • doporučujeme na svah chráněný kokosovovou geotextilií nainstalovat jednuduchá praktická zařízení, která sledují případný sesuv podloží;

Jak vše vzniká? Fotoseriál AGAU CZ o zrodu kokosové sítě

   Kokos, kokosová palma...lépe kokosovník ořechoplodý (Cocos nunifera) je přibližně 30 metrů vysoký strom z čeledi arekovitých, který je domovem pravděpodobně v jihohovýchodní Asii, neboť tato oblast výskytu je známa přibližně 3000 let. První záznamy o cíleném pěstování kokosových palem se datují do Indie  a dobu 1000 let př. n. letopočtem. Kokosovník je dnes pěstován v oblasti velkých řek a na březích moří  a to zejména pro svůj plod, resp. jeho semeno, které známe jako kokosový ořech. Nejde však o klasický ořech, plod je peckovicí. Jedna palma rodí cca 50-60 plodů, které se dále zpracovávají.

   Využítí je zejména v potravinářském průmyslu, kdy je získáván onen vlastní kokos, nejčastěji sušený (kopra) a olej. Ani textilní průmysl nepřichází zkrátka. Slupka vyloupaných kokosů se odděluje, sváží do "kokosových" mlýnů, zde se několik měsíců máčí v mělkých nádržích s vodou. Následně se slupky vyndavají, brousí a vzniká jakási "kokosová vlna", která se okamžitě suší a dále podle vláken třídí.

   Kokosová vlákna se následně splétají do provázků (dříve ručně, dnes již strojově) a výsledné spletené motouzy se navíjejí na cívky. Sestava mnoha cívek je pak použita pro výrobu vlastní kokosové geotextílie, která probíhá na speciálních tkalcovských stavech. Z popisu procesu zrodu je tedy jasné, že výsledná kokosová geotextílie je produktem opravdu přírodním. A to jak z pohledu vstupních surovin, tak z pohledu zpracování těchto surovin. Přestože stroje dnes v mnohém zastanou člověka, tak míra ruční práce při výrově produktů z kokosu je i dnes pořád vysoká.

   Proses výroby kokosové geotextílie zachycuje následující autorský fotoseriál, který jsme pro vás osobně připravili a nafotili při našich obchodních cestách. Můžete tak z klidu domova sledovat zrod kokosové sítě, čistě přírodní geotextílie. Jak můžete vidět, tak lidské ruce jsou v procesu klíčové.

Obr. 1 a 2 - Základem je kokosovník a jeho plod, resp. slupky:

Obr. 3 a 4 - Ze slupek vzniká kokosová vlna:

Obr. 5 a 6 - Kokosová vlna se splétá do kokosového vlákna (nejčastěji takto strojově):

Obr. 7 a 8 - Z vlákna vznikají kokosové provázky jako samostatný produkt:

Obr. 9 a 10 - Nebo se vlákna natahují a vzniká hlavní osnova sítě. Zde kvalitu pravidelně kontrolujeme:

Obr. 11 a 12 - Na řadu přichází ruční stav a hodiny lidské práce:

Obr. 13 a 14 - Role kokosové geotextílie je hotová, ale je trochu neskladná pro manipulaci a následnou přepravu:

Obr. 15 a 16 - Proto se lisuje a následně váže několik rolí do jednoho expedičního balíku, jehož váha dosahuje až 100kg:

Obr. 17 a 18 - Hotový balík se stáhne páskami a ukládá do skladu k expedici:

Obr. 19 a 20 - Následuje přeprava a uskladnění v našem skladu v Kladně. Zde si můžete zboží kdykoliv vyzvednout. Skladem máme trvale několik tisíc metrů čtverečních od každého druhu:

   Na kvalitě nám opravdu záleží, toto je jen pár momentek z druhého konce světa. Sami můžete vidět, jak Ing. Jiří Sedlák osobně kontroluje kvalitu vznikajícího výrobku, tedy kokosové sítě KS 400, 700 a 900. Zejména jde o kvalitu vlákna, délku role, zpracování osnovy, celkový vzhled a finalní průmyslové balení hotového produktu, který je společností AGAU TRADE s.r.o. nabízen.

   Jak můžete na snímcích vidět, tak se opravdu neschovávame, jsme aktivní, víme, co nabízíme, a víme, kolik úsilí mnoha lidí bylo věnováno v procesu zrodu jedné, pro Evropana v zásadě obyčejné role. Dokážeme hodiny mluvit o prostředí, kde rostou vstupní suroviny a o tom, jak je v některých odlehlých oblastech světa 21.století životně důležitý zpracovatelský průmysl kokosových ořechů a kolik rodin je svým příjmem na tomto systému závislých. AGAU CZ je opravdu prvním článkem po zrodu  a tím přímým dovozcem kokosových sítí nebo chctete-li kokosových geotextílií na trh České Republiky. Pomáháme tak nepřímo těm na konci světa v tom, že mohou pracovat a mají zajištěn odbyt, mají proto i co jíst, mají základní životní jistotu. Vám ostatním, zejména zájemcům o udržitelná  řešení přinášíme finální produkt, který nejen, že je 100% přírodní, vysoce efektivní, v zásadě levný a plně přírodou odbouratelný, ale jako takový má i tu duši. Za každou rolí, kterou prodáme je mnohdy jeden lidský příběh.